16 січня 2013
З початку року після запровадження суперсучасної, повністю автоматизованої і високотехнологічної Національної кадастрової системи землевпорядники реєструють земельні ділянки в кадастрі, тобто присвоюють унікальний кадастровий номер і відкривають Поземельну книгу в кілька разів швидше, ніж раніше. Завдяки автоматизації процесів адмінпослуги подешевшали майже на третину. Якщо раніше громадяни за повну реєстрацію земельних наділів платили 255 грн., то з 1 січня – всього 184 грн. (65 грн. за реєстрацію в кадастрі та 119 грн. за реєстрацію права власності).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 р. № 835 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2012 р. № 1217) громадяни за надання адмінпослуг щодо державної реєстрації земельної ділянки сплачуватимуть 65 грн., реєстрацію обмежень у використанні земель – 161 грн. Крім того, внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць вартуватиме 161 грн., за відомості про земельну ділянку громадяни сплачуватимуть 60 гривень. Урядовим рішенням встановлено розміри оплати за надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягів з нього про землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць – 71 грн., обмеження у використанні земель – 68 грн., земельну ділянку – 53 грн., довідки, що містять узагальнену інформацію про землі – 71 грн., викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру – 31 грн.
За пошук, перегляд, копіювання та роздруковування відомостей з Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель та земельних ділянок потрібно буде сплатити 100 гривень. У разі, якщо потрібно буде організувати ці роботи для надання інформації заявнику про земельні угіддя (за 1 дм2 плану масштабу 1:2000 – 1:5000 території населених пунктів та масштабу 1:5000 – 1:10000 за межами населених пунктів), то доведеться внести до каси 67 гривень.
Ці адмінпослуги щодо частини земельної ділянки, на які поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки, вартуватимуть 77 гривень. За пошук, перегляд, копіювання та роздрукування відомостей про координати поворотних точок меж об’єктів кадастру (за один аркуш формату А4 (до 30 точок меж об’єктів) визначена оплата у розмірі 67 грн, а бонітування ґрунтів (за 1 дм2 плану масштабу 1:5000 – 1:10000 за межами населених пунктів) – 126 гривень. За виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення, стягуватиметься плата у розмірі 161 гривня.
Оплата послуг здійснюється шляхом попереднього перерахування коштів через банки або відділення поштового зв’язку; підтвердженням оплати послуги є платіжне доручення або квитанція з відміткою банку чи відділення поштового зв’язку. Органи земельних ресурсів працюють у штатному режимі.