ЧАСТІ ПИТАННЯ: Закордонний паспорт

З якого віку можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий паспорт може бути оформлений з народження 

На який період часу оформлюється закордонний паспорт?

Паспорт оформлюється на період до 10 років, а особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки.

Де можливо отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм?

Для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм кожен громадянин України незалежно від зареєстрованого місця  проживання може звернутися до:

- Регіонального центру послуг;

- Територіальних  підрозділів ЦНАП м. Харкова;

- Територіальних підрозділів ДМСУ.

Чи буде затримано встановлений законодавством строк оформлення документів для громадян, які раніше документувалися на тимчасово окупованій території України?

Важливим етапом оформлення будь-якого документа є ідентифікація особи, без якої жодна особа не може бути документована. Рішення щодо оформлення документа або про відмову в його оформленні приймається за результатами ідентифікації та перевірки належності особи до громадянства України.

У випадку, якщо заявник подав до оформлення паспорт зразка 1994 року, виданий на окупованих російсько-терористичними військами територіях, та не має діючого паспорта для виїзду за кордон, ідентифікація особи буде здійснюватися шляхом направлення запитів з метою отримання інформації, відтак процедура ідентифікації може тривати до двох місяців.

У таких випадках не рекомендується оплачувати підвищену суму адміністративного збору за термінове оформлення документів (10 робочих днів для ID-паспорта та 7 робочих днів для паспорта для виїзду за кордон).

З якого віку неповнолітня особа може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Неповнолітня особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон 

Яка інформація вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

 До безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон, вноситься:

- інформація, що міститься на сторінці даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

 - біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук (відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягненню нею 12-річного віку та у разі, коли особа не може пересуватися самостійно у зв`язку із тривалим розладом здоров`я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтврджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку);

- дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до рекомендацій IKAO Doc 9303 (від англ. ICAO - International Civil Aviation Organization - Міжнародна організація цивільної авіації, спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності).

Як перевірити стан оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Державна міграційна служба запустила онлайн-сервіс перевірки стану заявки на виготовлення закордонного паспорта. 

Перевірити стан оформлення документа можна за допомогою чат-боту ДМС у месенджерах Viber та Telegram, який надсилає повідомлення про кожен новий етап оформлення документа аж до моменту його прибуття до територіального підрозділу

Де брати довідку про реєстрацію особи громадянином України неповнолітньої дитини, якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства?

Для отримання довідки про реєстрацію особи громадянином України один із батьків чи законний представник дитини може звернутися із заявою про набуття дитиною громадянства України за народженням до територіального підрозділу ДМС України за місцем проживання. Після прийняття рішення про набуття громадянства України особа отримує довідку про реєстрацію особи громадянином України. 

Як бути у разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме?

 У разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон такій особі необхідно подати оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;
  • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України

Чи є необхідною особиста присутність дитини для оформлення їй паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

При оформленні біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, на безконтактний електронний носій не вносяться відцифровані відбитки пальців рук, а тому можливим є надання батьками фотографій дитини, що відповідають встановленим вимогам, для внесення до заяви-анкети відцифрованого зображення обличчя шляхом сканування.

Мій закордонний паспорт оформлений на дівоче прізвище, обов’язково мені робити новий після одруження?

Ви маєте обов'язково зробити новий паспорт, а старий треба здати, так як після зміни прізвища він є недійсним. 

Чи можу я залишити собі старий закордонний паспорт?

 Згідно з чинним законодавством громадянин не може мати одночасно більше ніж два діючих закордонних паспорти. При оформленні нового паспорта, попередній (один з попередніх) закордонний паспорт, виданий особі, підлягає анулюванню. Анулювання здійснюється шляхом пробиття не менше одного отвору в машинозчитувальній зоні, починаючи з її лівого краю. При цьому за заявою особи її анульований паспорт може не вилучатися, якщо в ньому проставлено одну чи декілька віз.

Онлайн транслітерація Прізвища та Імені.

Не знайшли відповідь на запитання?

 Якщо ви не знайшли відповідь на Ваше запитання– надішліть лист за допомогою сервісу «Надіслати питання»