Увага! На період карантину виїзне обслуговування не здійснюється, прийом відвідувачів в ЦНАП та його територіальних підрозділах здійснюється виключно за попереднім записом. Детальніше тут
green arm

Центр надання адміністративних послуг м. Харкова

email phone

Отримати консультацію

0 800-304-304

Увага! На період карантину виїзне обслуговування не здійснюється, прийом відвідувачів в ЦНАП та його територіальних підрозділах здійснюється виключно за попереднім записом. Детальніше тут

Зняття з обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування

25.11.2020

Суб’єкт надання адміністративної послуги:

Головне управління Держпраці у Харківській області

Категорія заявників:

Власники транспортних засобів, які здійснюють діяльність в м. Харкові та Харківській області

Центри надання послуг, у яких можливо отримати послугу:

 • Центр надання адміністративних послуг м. Харкова (м. Харків, Гімназійна наб, 26)
 • ЦНАП Новобаварського району (м. Харків, вул. Полтавський Шлях, 11)
 • ЦНАП Холодногірського району (м. Харків, вул. Благовіщенська, 34)
 • ЦНАП Шевченківського району (м. Харків, пр. Науки, 17а)
 • ЦНАП Київського району (м. Харків, вул. Чернишевська, 55)
 • ЦНАП Основ'янського району (м. Харків, вул. Богдана Хмельницького, 11)
 • ЦНАП Індустріального району (м. Харків, пр. Архітектора Альошина, 11)
 • ЦНАП Московського району (м. Харків, вул. Юр'ївська, 13)
 • ЦНАП Слобідського району (м. Харків, вул. Плеханівська, 42)
 • ЦНАП Немишлянського району (м. Харків, пр. Петра Григоренка, 17)
 • Регіональний центр послуг (м. Харків, пр.Тракторобудівників, 144)

Документи, які подаються:

 1. Заява встановленого зразка:
 2. - для юридичних осіб   Завантажити  (32 KB)
 3. - для фізичних осіб   Завантажити  (29 KB)
 4. Свідоцтво про реєстрацію технологічного транспортного засобу;
 5. Акт технічного огляду технологічного транспортного засобу або копія акту на списання основних засобів (з додатками), заяви - для фізичних осіб;
 6. Акт ліквідації основних засобів;
 7. Письмова згода всіх виявлених обтяжувачів (для ТТЗ, який перебуває у податковій заставі, заставі, під арештм або є предметом іншого обтяження)
 8. Посвідчені в установленому порядку документи, що підтверджують факт їх втрати ( у разі втрати свідоцтва про реєстрацію на технологічні ТЗ, які непридатні до подальшого використання та вибраковуються (списуються).
 9. Зняття з обліку ТТЗ, що належить кільком юридичним або фізичним особам на праві спільної власності, здійснюється лише за умови наявності їх спільного рішення.

Спосіб отримання послуги:

Особисто (уповноваженим представником) або поштовим відправленням на поштову адресу ЦНАП м. Харкова - 61010, м. Харків, Гімназійна набережна, 26

Строк надання адміністративної послуги:

30 календарних днів згідно з Законом України "Про адміністративні послуги"

Результат надання адміністративної послуги:

У разі зняття технологічного транспортного засобу з обліку у зв'язку з його відчуженням- Видача Свідоцтва про реєстрацію технологічного транспортного засобу з відміткою "Знято з обліку". 

У разі зняття технологічного транспортного засобу з обліку у зв'язку з непридатністю до подальшого використання та його вибракуванням (списанням) - Видача копії Свідоцтва про реєстрацію технологічного транспортного засобу з відміткою "Знято з обліку", завіреної суб'єктом надання адміністративної послуги.

У разі надання неповного пакету документів, визначених Порядком, та/або їх оформлення з порушенням вимог чинного законодавства або на який накладено арешт чи заборону на зняття його з обліку, та в інших випадках, передбаченим законодавством - Письмова відповідь власнику із зазначенням причин, що унеможливлюють надання послуги. та документи, які додані до заяви.

Додаткова iнформацiя:

Не допускається зняття з обліку технологічного транспортного засобу, на який накладено арешт чи заборону на зняття його з обліку та в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідальність за достовірність поданих на реєстрацію документів або їх копій несе власник технологічного транспортного засобу згідно із законодавством.

Зняття технологічного транспортного засобу з обліку у зв'язку з його відчуженням здійснюється тільки після технічного огляду транспортного засобу з метою звірки відповідності агрегатів, що мають ідентифікаційні номери, обліковим даним. 

Зняття технологічного транспортного засобу з обліку у зв'язку з непридатністю до подальшого  використання та його вибракуванням (списанням) здійснюється без технічного огляду транспортного засобу.

Вибракування (списання) технологічного транспортного засобу, що належить юридичній особі, підтверджується актом на списання (ліквідацію)основних засобів, а фізичній особі- її заявою. При цьому свідоцтво про реєстрацію таких ТТЗ здається управлінню Держпраці.

Технологічний огляд ТТЗ проводиться експертними організаціями, які підтверджену компетенцію для провадження інспецкійної діяльності як третя сторона відповідно до законодавства.

технологічні ТЗ без ідентифікаційних номерів або з підробленими ідентифікаційними номерами вузлів і агрегатів не підлягають реєстрації, перереєстрації чи зняттю з обліку.

Нормативні акти, які регламентують надання адміністративної послуги

Закони України:

 1. Закон України "Про адміністративні послуги"
 2. Закон України "Про дорожний рух"

Акти Кабінету Міністрів України:

 1. Постанова Кабінету Міністрів України №8 від 06.01.2010 "Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів" (зі змінами)
 2. Розпорядження Кабінету Міністрів україни від 16.05.2014 № 523-р "Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг"
 3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 1021-р "Питання державної служби з питань праці"

Акти центральних органів виконавчої влади:

 1. Наказ Держгірпромнагляду України від 27.01.2010 № 9 "Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів"   http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0163-10

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги:

 1. Подання документів не в повному обсязі
 2. Оформлення документів з порушенням вимог чинного законодавства
 3. Накладено арешт чи заборона на зняття транспортного засобу з обліку

Інформаційні картки

 1. Інформаційна_картка.pdf   Завантажити  (2 MB)