Відповідно до постанови КМУ від 16.05.2024 року № 559 "Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа" військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
- в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
- у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.
Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ. Військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.
Відповідно до статті 37 п. 3 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік.
Згідно зі ст. 38 п. 2 цього Закону органи реєстрації місця проживання чи перебування осіб (крім випадків, передбачених Кабінетом Міністрів України) зобов’язані здійснювати реєстрацію за місцем проживання або перебування призовників, військовозобов’язаних та резервістів лише в разі наявності в їхніх військово-облікових документах позначок районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України про перебування на військовому обліку за місцем проживання, що реєструється, а у разі декларування місця проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, органи реєстрації місця проживання чи перебування осіб здійснюють декларування місця проживання зазначених осіб відповідно до Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні".
Якщо військовозобов’язаний, резервіст або призовник, який прибув з другої місцевості, був знятий з військового обліку у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем попереднього місця проживання (перебування), реєстрація їх місця проживання здійснюється лише в разі наявності в військово-облікових документах позначки про перебування на військовому обліку за місцем майбутнього проживання або перебування.
Зняття з реєстрації здійснюється лише за умови відмітки ТЦК та СП про зняття з військового обліку.
У разі реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання у межах одного району, а також у межах двох районів (Слобідський та Основ’янський, Новобаварський та Холодногірський), що обслуговуються одним районним військовим комісаріатом, наявність відмітки у військово-обліковому документі про зняття у цьому РВК не вимагається, оскільки в даному випадку РВК не змінюється і відмітка про перебування на військовому обліку у відповідному комісаріаті вже поставлена. Під час реєстрації (зняття з реєстрації місця проживання громадян України, які у відповідності до підпункту 2 пункту 5 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" за рішенням Міністерства оборони України зняті з військового обліку і мають про це відповідну відмітку у військово-обліковому документі, на підставі підпункту 18 Правил реєстрації місця проживання, не вимагається наявність відміток про постановку на військовий облік.